5 نکته ژست عروس برای عکاسی

همگی میدانیم داشتن یک آلبوم ژورنالی زیبا، بدون شک آرزوی هر عروس است، اما برای داشتن یک عکس ایده آل، ژست عروس یکی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه داشت. عمارت عکاسی کوروش در این مطلب فیلم برداری و عکاسی شما را با بروزترین و پرکاربردترین ژست عروس آشنا خواهیم کرد. با مطالعه ی این مطلب می توانید همانند یک مدل حرفه ای رفتار کنید و بهترین تصاویر را برای عروسی خود داشته باشید. این ژست ها همانند یک الگو توسط بسیاری از عکاسان حرفه ای در سطح دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

 

 


برای رزرو تالار عروسی، تالار عروسی در غرب تهران، زیباترین تالار عروسی غرب تهران، لوکس ترین تالار عروسی غرب تهران، بهترین باغ تالار گرمدره و بهترین تالار عروسی تهران با تشریفات کیوان تماس بگیرید.


 1. ژست عروس مدل نشسته: این ژست که احتمالا کمی مشکل به نظر می آید، یکی از جذاب ترین پوز ها در آلبوم ژورنالی آتلیه عکاسی مجلل باغ عکاسی کوروش عروس به شمار می آید. در این ژست اگر نوع نشستن و ژست گرفتن عروس به درستی انجام نشود، بدون شک تاثیر نامطلوبی بر تصویر خواهد گذشت و دقیقا به همین دلیل است که این ژست کمی مشکل به نظر می آید مهم ترین چالشی که یک عکاس برای تهیه این تصویر با آن مواجه می شود، یافتن زاویه ای است که بهترین تصویر را از عروس و در حالی که مشغول آماده شدن است، به عکاس می دهد. در نظر داشتن چند نکته می تواند موثر باشد. عروس نباید به طور مستقیم نگاه کند، داشتن یک لبخند بسیار موثر است. در پرتره دوم نمایی بسته تر از عروس را خواهیم داشت. عروس باید به صورت مایل تکیه داده و کمی سر خود را بچرخاند. (نباید به اندازه ای بچرخد که سفیدی چشمانش بیش از حد معلوم شود) همچنین بهتر است سر خود را کمی به جلو بیاورد تا تکنیک لاک پشتی را اجرا کند.

   
 2. ژست عروس های فشن: تصاویری که از این گونه ژست ها به وجود می آید دارای نورپردازی حرفه ای و ژست های فوق حرفه ای می باشد. همچنین برای تهیه این تصاویر، معمولا از لباسی استفاده می شود که سبک آن های فشن باشد. نورپردازی با لومن (واحد اندازه گیری نور) بالا، سایه ها و روشنایی های تندی را به وجود می آورد. این شیوه تصویربرداری در سینما نیز کاربرد فراوانی دارد و باعث برجسته کردن ظرافت ها و افزایش بار احساسی تصویر می شود. ژست هایی که در این نوع تصاویر گرفته می شود بسیار متنوع است و به دید هنری عکاس مربوط می باشد.

   
 3. ژست عروس  کاندید: پس از اینکه تمامی پرتره های خود را با ژست های استاندارد تهیه کردید، بهتر است کمی شوخ طبعی را چاشنی کارتان کنید! بسیاری از مردم و حتی برخی از عکاسان آتلیه عکاسی مجلل باغ عکاسی کوروش   تصاویر کاندید را با تصاویر رئال به اشتباه می گیرند و تفاوت بین آن ها را متوجه نمی شوند (به این موضوع در مطالب قبلی اشاره شده است). عروس را با تعریف جوک (و یا هر چیزی که به ذهنتان می رسد) بخندانید، حتی می توانید از ساقدوش های او برای این کار کمک بگیرید تا عروس را مجبور به خندیدن نمایند. اگر بتوانید عروس را مجبور کنید که از ته دل قهقه بزند تصاویر بسیار زیباتری به دست می آید. شات ها مختلف در زوایای مختلف بگیرید تا بهترین زاویه را پیدا کنید. سپس عکس ها را چک کرده و از عروس بخواهید نظرش را راجع به تصاویر بیان کند.
   
 4. ژست عروس با تصاویر ماکرو: داشتن یک لنز ماکرو برای هر عکاس عروسی ضروری است (لنزهای ماکرو لنزی هایی هستند که قابلیت زوم کردن در فاصله ی نزدیک را دارند). استفاده از این لنز در عروسی برای تهیه تصاویر حلقه، گردنبند، گوشواره، ساعت و … کاربرد دارد. یکی دیگر از کاربردهای آن که در زیبایی آلبوم شما را دوچندان می کند، تهیه تصاویر از میکاپ عروس می باشد. این تصاویر پس از میکاپ کامل عروس تهیه می شود و میکاپ به صورت فرمالیته و غیرواقعی می باشد. این شات های ماکرو می تواند از آرایش مژگان، چشم و … گرفته شود.

   
 5. ژست عروس کنار پنجره: هنگامی که از آتلیه لاکچری عمارت عکاسی کوروش نگاهی محزون به بیرون از پنجره معمولا در پرتره های غم انگیز که پس زمینه ای سرد و بی روح دارند استفاده می شود. بنابراین داشتن یک ژست مناسب و زاویه ی صحیح بسیار مهم است. عروس باید پشت به شما و رو به پنجره قرار بگیرد. از خارج از پنجره به داخل نورپردازی کنید (در صورت نبود امکانات می توانید از نور طبیعی در روز استفاده کنید). عروس باید در حالتی قرار بگیرد که پرده را کنار می زند. توجه داشته باشید که دست از بدن جدا باشد. می توانید ژست ها و زوایای مختلف را امتحان کنید، به عنوان مثال نمایی واید که عروس کاملا پشت به دوربین باشد، یا نمایی مدیوم که عروس نیم رخ باشد. علاوه بر این، می توانید زاویه ی خود را تغییر داده و از طرفین عروس و یا حتی رو در رو تصویر خود را بگیرید.

تشریفات کیوان با مدیریت کیوان قاسمی با دارا بودن یکی از زیباترین تالارهای عروسی تهران و همچنین لوکس ترین تالارهای عروسی تهران و بهترین باغ تالار عروسی، ارائه دهنده خدمات مجالس به شما عزیزان است.

 

همچنین برای آگاهی از قیمت تالار عروسی، قیمت تالار عروسی تهران، قیمت باغ تالار تهران، قیمت باغ تالار گرمدره و قیمت تالار گرمدره و یا رزرو آنلاین تالار عروسی با تشریفات کیوان تماس بگیرید.


نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. ثبت نظر

برچسب‌ها

اشتراک گذاری:
social link social link social link social link
100 view icon
0 پسندیدم
آخرین مطالب
تشریفات عروسی و مهمترین نکات آن

تشریفات عروسی و مهمترین نکات آن

1398/09/14
تشریفات مجالس و مدیریت جشن عروسی

تشریفات مجالس و مدیریت جشن عروسی

1398/09/12
آداب برگزاری جشن نامزدی

آداب برگزاری جشن نامزدی

1398/09/09
انتخاب سفره عقد

انتخاب سفره عقد

1398/08/21
تشریفات عروسی

تشریفات عروسی

1398/08/21

مطالب مرتبط

مراسم ازدواج مدل جوان با پیرمرد میلیاردر

مراسم ازدواج مدل جوان با پیرمرد میلیاردر

نکات مهم برای انتخاب تشریفات مجالس

نکات مهم برای انتخاب تشریفات مجالس

بررسی تشریفات مجالس عروسی!

بررسی تشریفات مجالس عروسی!

محاسبه هزینه تشریفات عروسی

محاسبه هزینه تشریفات عروسیکامنت کاربر
نظر شما
1398/09/16 , 07:03
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.