سفره عقد مراسم عروسی

در تشریفات عروسی ایرانی یکی از اصلی ترین ارکان ازدواج سفره عقد است که از زمان های دور تا به امروز مرسوم بوده و برای اکثریت مردم حائز اهمیت می باشد. سفره عقد جایی است که عروس و داماد بر سر آن می نشینند و به خطبه عقد گوش فرا می دهند. اگر قصد برگزاری سفره عقد در خانه را دارید انتخاب سفره عقد سنتی می تواند برایتان مناسب باشد. در زمان های قدیم هم سفره عقد ساده در منزل پهن می‌شد و با تزیین و گل‌آرایی‌های مختلف، سفره عقد را به بهترین شکل در منزل خود برپا می کردند. حال اگر شما نیز از آن دسته افراد با ذوق و سلیقه هستید که ترجیح می دهید سسفره عقد را خودتان تزئین کنید.

 


برای رزرو تالار عروسی، تالار عروسی در غرب تهران، زیباترین تالار عروسی غرب تهران، لوکس ترین تالار عروسی غرب تهران، بهترین باغ تالار گرمدره و بهترین تالار عروسی تهران با تشریفات کیوان تماس بگیرید.


در واقع یک تشریفات عروسی حرفه ای، همه موارد برگزاری یک مراسم عروسی باشکوه را به عهده می گیرد. یکی از این وظایف، تدارک سفره عقد است که با توجه به سلیقه عروس و داماد به صورت سنتی و شبیه سفره عقد ایران باستان، یا سفره عقد جدید با سبکی مدرن که به آن سفره عقد مدرن نیز می گویند تزئین می شود.

 

اجزای سفره عقد

سفره عقد نیز همانند سفره هفت سین یکسری محتویات دارد که باید براساس آداب و سنت به زیبایی چیده شود تا مورد پسند شما و سایر مهمانان قرارگیرد. لوازمی چون: گردو، بادام، فندق، خونچه نان و اسپند، نقل، تخم‌مرغ و البته كلام الله مجید و آینه و شمعدان و بسیاری دیگر که امروزه در اکثر خدمات مجالس برای تزئین و زیباسازی سفره عقد به کار می رود.

 

این اقلام به عنوان اجزای اصلی برگزاری سفره عقد با توجه به سبکی که انتخاب می شود به این وسیله ها اضافه می شود. سفره عقد بنا به سلیقه شما می تواند سنتی و یا مدرن باشد. اگر سفره عقد شما سنتی است، بهتر است از پارچه ترمه استفاده کنید و برای سفره عقد مدرن بهتر است از تور، گل، شمع و... بهره ببرید. در سفره عقد سنتی ایرانی می توانید برای جلوه بیشتر از ظروف سفالی استفاده کنید و در مدرن ظروف کریستال می تواند جلوه بیشتری داشته باشد .به همین صورت تمام اجزای سفره عقد می تواند بنا به سلیقه شما مورد استفاده قرار بگیرد.

 

تزیین و سایل سفره عقد

تزئین هر یک از اجزای سفره عقد و تزئین آن با هر سبک و سلیقه ای در تخصص تشریفات عروسی باغ تالار الماس است تا زیباترین طراحی و دیزاین سفره عقد را به شما ارائه نماید.


تشریفات کیوان با مدیریت کیوان قاسمی با دارا بودن یکی از زیباترین تالارهای عروسی تهران و همچنین لوکس ترین تالارهای عروسی تهران و بهترین باغ تالار عروسی، ارائه دهنده خدمات مجالس به شما عزیزان است.

 

همچنین برای آگاهی از قیمت تالار عروسی، قیمت تالار عروسی تهران، قیمت باغ تالار تهران، قیمت باغ تالار گرمدره و قیمت تالار گرمدره و یا رزرو آنلاین تالار عروسی با تشریفات کیوان تماس بگیرید.


نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. ثبت نظر

برچسب‌ها

اشتراک گذاری:
social link social link social link social link
182 view icon
0 پسندیدم
آخرین مطالب
تشریفات عروسی و مهمترین نکات آن

تشریفات عروسی و مهمترین نکات آن

1398/09/14
تشریفات مجالس و مدیریت جشن عروسی

تشریفات مجالس و مدیریت جشن عروسی

1398/09/12
آداب برگزاری جشن نامزدی

آداب برگزاری جشن نامزدی

1398/09/09
انتخاب سفره عقد

انتخاب سفره عقد

1398/08/21
تشریفات عروسی

تشریفات عروسی

1398/08/21

مطالب مرتبط

انتخاب سفره عقد

انتخاب سفره عقد

ویژگی انتخاب دسته گل زیبای عروس

ویژگی انتخاب دسته گل زیبای عروس

خدمات مجالس عروسی

خدمات مجالس عروسی

لباس عروس اقوام مختلف

لباس عروس اقوام مختلفکامنت کاربر
نظر شما
1398/09/16 , 07:03
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.