دانستنی‌های ساقدوش عروس

از مواردی که به زیباتر جلوه نمودن برگزاری مراسم عروسی کمک به سزایی می‌کند، حضور ساقدوش‌ها در کنار عروس و داماد است. از همین رو، انتخاب لباسی درخور و برازنده برای ساقدوش‌ها نیز بسیار با اهمیت خواهد بود. لباس ساقدوش‌ باید شیک، شکیل و کاملاً رسمی باشد. تناسب قد و اندام ساقدوش‌ها از دیگر مواردی است که باید به آن توجه کرد.


برای رزرو تالار عروسی، تالار عروسی در غرب تهران، زیباترین تالار عروسی غرب تهران، لوکس ترین تالار عروسی غرب تهران، بهترین باغ تالار گرمدره و بهترین تالار عروسی تهران با تشریفات کیوان تماس بگیرید.


انتخاب ساقدوش‌ها

عملکرد عروس و داماد در زمان انتخاب ساقدوش‌ها به شرح زیر است:

  • تعیین تعداد ساقدوش‌ها: درگذشته، تعداد مدعوین جشن، تعیین‌کننده ساقدوش‌ها بود. بر مبنای این رسم می‌بایست به ازای هر 40 میهمان، یک زوج ساقدوش در کنار عروس و داماد قرار می‌گرفت. اما امروزه با گسترده و تشریفاتی شدن مراسم ازدواج، تعداد ساقدوش ها کمتر شده است؛ این روزها داشتن 3 الی 4 جفت ساقدوش برایتان کافی خواهد بود.
  • لباس‌های ساقدوش‌ها: انتخاب لباسی درخور و شکیل برای ساقدوش‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. سعی کنید لباس ساقدوش‌هایتان را از میان ژورنال‌ها و سایت‌های معتبر تهیه نمایید. لازم به ذکر می‌باشد که می‌توانید لباس ساقدوش‌ها را متناسب با آذین‌بندی جشن و دکور مراسم انتخاب نمایید.
  • برخورد با ساقدوش‌ها: بر طبق رسم و عرف، میزبان موظف است کلیه هزینه‌ای که ساقدوش‌ها برای خرید لباس، کفش و.. کرده‌اند را به ایشان پرداخت نماید؛ اما اگر بودجه خوبی برای این کار دردست ندارید می‌توانید از ساقدوش‌ها بخواهید که لباس‌های خود را یکرنگ انتخاب نمایند تا بهتر و بیشتر در مراسم جلوه کنند.

 

وظایف ساقدوش‌ها در قبال عروس و داماد

بهتر است که ساقدوش‌ها پیش از آماده شدن عروس و داماد در کنار آن‌ها حاضر شوند. این کار به عروس و داماد انرژی و قوت قلب می‌بخشد. داشتن لبخند و برقراری آرامش و اطمینان خاطر برای عروس و داماد و خانواده ایشان از مهم‌ترین وظایف ساقدوش‌ها به‌حساب می‌آید. ساقدوش‌ها باید کلیه امورات مربوط به عروس و داماد را بر طبق خواسته و نظر آن‌ها انجام دهند. نگهداری هدایای عروسی، نگهداری وسایل، نگهداری شاسی عکس و... ازجمله بارزترین وظایف مربوط به ساقدوش ها است. ساقدوش‌ها موظف‌اند در طول مراسم با طمأنینه، متانت و آرامش در کنار عروس و داماد حرکت کنند. برقراری شور، هیجان و سرزندگی در مراسم از دیگر وظایف مربوط به ساقدوش‌ها می‌باشد. ساقدوش‌ها به‌نوعی تأمین‌کننده گرمی مجلس هستند.


تشریفات کیوان با مدیریت کیوان قاسمی با دارا بودن یکی از زیباترین تالارهای عروسی تهران و همچنین لوکس ترین تالارهای عروسی تهران و بهترین باغ تالار عروسی، ارائه دهنده خدمات مجالس به شما عزیزان است.

 

همچنین برای آگاهی از قیمت تالار عروسی، قیمت تالار عروسی تهران، قیمت باغ تالار تهران، قیمت باغ تالار گرمدره و قیمت تالار گرمدره و یا رزرو آنلاین تالار عروسی با تشریفات کیوان تماس بگیرید.


نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. ثبت نظر

برچسب‌ها

اشتراک گذاری:
social link social link social link social link
178 view icon
0 پسندیدم
آخرین مطالب
تشریفات عروسی و مهمترین نکات آن

تشریفات عروسی و مهمترین نکات آن

1398/09/14
تشریفات مجالس و مدیریت جشن عروسی

تشریفات مجالس و مدیریت جشن عروسی

1398/09/12
آداب برگزاری جشن نامزدی

آداب برگزاری جشن نامزدی

1398/09/09
انتخاب سفره عقد

انتخاب سفره عقد

1398/08/21
تشریفات عروسی

تشریفات عروسی

1398/08/21

مطالب مرتبط

نکاتی برای انتخاب تالار عروسی

نکاتی برای انتخاب تالار عروسی

سفره عقد چه اجزایی دارد!؟

سفره عقد چه اجزایی دارد!؟

ناهمگونی در ازدواج چه چالش‌هایی دارد؟!

ناهمگونی در ازدواج چه چالش‌هایی دارد؟!

باغ عروسی

باغ عروسیکامنت کاربر
نظر شما
1398/09/16 , 07:03
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.